AKTUÁLNĚ

Obecně

Na tomto místě našich stránek se budete setkávat, jak již název napovídá, s aktualitami. Vždy se snažte zavítat nejprve sem a dozvíte se, co nového je pro vás připraveno.

5. 2. 2018

Prodejní výstava Grada

Zveme vás na prodejní akci vydavatelství Grada v prostorách SVI.

Výstava se uskuteční 27. 2. 2018 (Út) v rozmezí 10:00 - 15:00 hodin. Možnost platby kartou a již tradiční sleva 20%. Jednotlivé tituly ke koupi si můžete objednat předem do 19. 2. 2018 na adrese studenti@grada.cz a vyzvednout v době výstavy.

29. 1. 2018

knihovna uzavřena

Dne 1. 2. (Čt) bude knihovna od 13:00 hodin uzavřena včetně půjčovny a Studovny 1. Důvodem je účast na setkáním s novým panem děkanem. Uzavření se netýká studoven 2 a 3 - ty jsou otevřeny v běžné otevírací době. Událost prezentována také na našem Twitterovém účtu.

25. 1. 2018

Den otevřených dveří - 31. 1. (St)

Připojujeme se jako již každoročně k fakultní akci s názvem Den otevřených dveří konané 31. 1. (St) v rozmezí 9:00 - 13:30. Akce je určena zejména budoucím zájemcům o studium na LFP. Vyjádřete svůj zájem na našem Facebooku a staňte se našimi fanoušky.

6. 12. 2017

Faculty 1000 Prime & Workspace

Středisko vědeckých informací pro vás zařídilo do konce ledna 2018 zkušební přístup do velmi hodnotného informačního zdroje. Přímý přístup je nastaven pro všechny pracovníky na LFP i ty, kteří pracují ve FNP. Principiálně se jedná o jakousi virtuální fakultu zaměřenou na medicínu a biologii. Uvidíte, jaké doporučení dali reprezentanti fakulty F1000 jednotlivým článkům, o které máte zájem Vy sami, zrovna tak můžete sami doporučit články Vašim pracovníkům v týmu. Po krátké registraci si vytvoříte oborově profil na míru s možností alertu. Používáno vědci z Harvard University, Stanford University, Max Planck Institute atd.

Faculty 1000 Prime je servisem na doporučování článků. Pomáhá identifikovat klíčové články z oboru, vidíte komentáře expertů atp.
Faculty 1000 Workspace slouží jako citační manažer.

Doprovodné materiály:

3. 1. 2018 Shrnutí nejvýznamnějších aktualit za rok 2017, jejichž platnost trvá

1.) UpToDate

Fakulta získala přístup do databáze UpToDate přímý přístup / vzdálený přístup. Zrovna tak má podle licence možnost využívat UpToDate fakultní nemocnice - přímý přístup. Jedná se o informační zdroj pro lékařskou praxi založenou na důkazech (tzv. evidence-based medicine). Další podrobnosti naleznete na stránce českého poskytovatele.


2.) UK má svůj vlastní vyhledávač UKAŽ (= UK od A do Ž)

Univerzita Karlova spustila svoji vlastní discovery službu / vyhledávač UKAŽ. UKAŽ nahradí na UK dosavadní vyhledávač MetaLib. Z jednoho místa prohledáte knihovní katalog, digitální repozitář a většinu databází předplácených na UK.


3.) Nakladatelství Karolinum šíří své e-knihy prostřednictvím Ebook Central

Nakladatelství Univerzity Karlovy Karolinum jako první v ČR začalo šířit své e-knihy prostřednictvím Ebook Central. Pro členy akademické obce UK je přístup k těmto titulům zdarma!

VÍTE, ŽE ...?

V odkazu Katalog naleznete mimo jiné návod, jak můžete sami online prodlužovat Vaše vypůjčky. Více ...

JSME NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Facebook  Twitter

ZKRATKY VE ZKRATCE

RYCHLÝ PŘEHLED

SPŘÍZNĚNÉ ODKAZY

LÉKAŘSKÉ KNIHOVNY UK