9. listopad 2012 13130 kri

Slavnostní poklepání základního kamene UNIVERZITNÍHO MEDICÍNSKÉHO CENTRA - 9.11.2012

 

 

model stavby UnimecPo dokončení přípravných prací se naplno rozjede výstavba první části Univerzitního medicínského centra. V pátek 9. listopadu byl za účasti rektora UK a dalších významných hostů včetně náměstka ministra pro výzkum a vysoké školství Mgr. Tomáše Hrudy, primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy a biskupa plzeňské diecéze Mons. Františka Radkovského slavnostně poklepán jeho základní kámen.

rektor UK prof. HamplProf. Václav Hampl, rektor UK, očekává, že vznikající areál bude novým centrem vzdělanosti a vědy v Plzni, které by mělo být magnetem pro další vědce z ČR i zahraničí. „V nyní budované první části areálu najde nové sídlo pět teoretických ústavů fakulty a nově vznikající Biomedicínské centrum. Plzeňský region, který bývá převážně vnímán jako technický, tím získá novou kapacitu ve výuce přírodních a lékařských věd a ve výzkumu směřujícím ke zlepšení lékařské péče,“ dodal.

Popřát stavbě zdárný průběh přišli na pozvání rektora UK, prof. Václava Hampla a děkana Lékařské fakulty UK v Plzni, doc. Borise Kreuzberga, mimo jiné náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro výzkum a vysoké školství Mgr. Tomáš Hruda a primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa.

"Zvýší se kapacita školy, vylepší se prostory pro studenty a přinese to výrazně více vědy do našich výkonů. Pokud má být fakulta konkurenceschopná, musíme vědu podporovat, protože čím jí bude více, tím bude lepší úroveň výuky," vyjádřil svá očekávání děkan LFP doc. Kreuzberg.

náměstek ministra pro výzkum a vysoké školství Mgr. HrudaMgr. Hruda povzbudil všechny přítomné, aby v množství administrativy, která podobné projekty provází, nezapomínali na jejich hlavní smysl a cíl, kterým je produkovat špičkovou vědu a pomáhat tam, kde pomáhat mají. Primátor Baxa vyjádřil naději, že město dokáže díky podobným projektům překonat složitou konkurenční situaci dnešního světa a skrz příležitosti i v oblasti medicínského výzkumu uspět v mezinárodní konkurenci, a poděkoval Univerzitě Karlově za podporu projektu.

Vědecký ředitel projektu Biomedicínské centrum, doc. Milan Štengl, představil program svých výzkumných týmů, které se budou zabývat regenerací, podporou funkce a náhradou orgánů. „Nepůjde o samoúčelné vědecké experimenty. Chceme jednoznačně směřovat ke zlepšení a vývoji nových terapeutických, diagnostických i preventivních opatření a v důsledku toho i ke zlepšení péče o pacienta,“ přislíbil.

Přítomni byli i další zástupci Lékařské fakulty v Plzni, zástupci zhotovitele stavby a další hosté. Své požehnání udělil vznikajícímu Univerzitnímu medicínskému centru biskup plzeňské diecéze Mons. František Radkovský.

Mons. František Radkovský děkan LFP doc. Kreuzberg u modelu stavby rektor UK se studenty

autor článku: ing.Barbora ČerníkováSoubory ke stažení

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ- Asistent/Asistentka Kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí

V Plzni dne/ In Pilsen on:  5. 3. 2020 Reg. Nr. UKLFP/95634/2020 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, [...]

20. březen 2020 1

Výběrová řízení
VŘ - Docent - Centrální laboratoř pro imunoanalýzu

V Plzni dne/ In Pilsen on: 05. 03. 2020 Reg. Nr. UKLFP/95626/2020 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, [...]

20. březen 2020 1

Výběrová řízení
VŘ - Vedoucí Ústavu jazyků

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

14. únor 2020 2

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém