27. březen 2013 6050 kri

Sdružení dobrovolných záchranářů - účast na soustředění hasičů a záchranářů SHAZ

Sdružení dobrovolných záchranářůSdružení dobrovolných záchranářů je občanské sdružení složené ze studentů a absolventů LFP UK, fungující už od roku 2006. Máme zájem o urgentní medicínu a medicínu katastrof a snažíme se v tomto oboru vzdělávat i ve svém volném čase. Místo knih upřednostňujeme praxi, a proto vyhledáváme semináře a workshopy na toto téma. Spolupracujeme s Policií ČR a Českým červeným křížem. Nebojíme se jezdit na záchranářské soutěže, jsme pravidelní účastníci Really Rejvíz, Rozkoš Rescue a dalších soutěží po celé ČR. Rádi také předáváme znalosti dál, učíme dobrovolně první pomoc hlavně na středních či základních školách v Plzni.

Sdružení dobrovolných záchranářůO víkendu 22-24.3.2013 jsme se zúčastnili cvičení hasičů a záchranářů SHAZ v jihočeských Čimelicích . V terénu jsme si mohli zkusit, jaké to je zasahovat v krizových situacích, se kterými se můžeme setkat v běžném životě hlavně jako záchranáři a budoucí lékaři.

Sdružení dobrovolných záchranářůV pátek hned po příjezdu, ubytování v místní tělocvičně a rozdání vysílaček, neboť veškerá komunikace probíhala pomocí nich, nám byl nahlášen výjezd k požáru kulturního domu v Písku. Naskákali jste tedy do sanitky a vyrazili spolu s ostatními družstvy vstříc nebezpečí. Po zajištění budovy hasiči jsme se dostali na řadu my záchranáři. Postarali jsme se o několik lehce a těžce poraněných a za tento víkend prvně otestovali spolupráci s ostatními jednotkami. Celá akce končila vyhodnocením něco málo před půlnocí a my se mohli rozjet zpět na základnu.

Během celého víkendu jsme vyjížděli ještě několikrát v noci i přes den na menší či větší zásahy většinou na periferii města a do okolních vesnic a vyzkoušeli si, jaké to je být neustále v pohotovosti a čekat na zavolání k výjezdu.

Sdružení dobrovolných záchranářůOpět, stejně jako v loňském roce, jsme si potvrdili, jak je důležitá spolupráce záchranářů a hasičů při jednotlivých zásazích, ať už se jednalo o dopravní nehodu nebo o výbuch či požár. Měli jsme možnosti ošetřovat zraněné s plně vybavenou sanitou a materiálem nám ne vždy dostupným. Pomáhali jsme s transportem a zajištěním vyprošťovaných osob ze zakouřených či rozpadajících se budov a aut.

I přes nepřízeň počasí, kdy teploty padaly pod nulu, jsme si sebou odvezli nejen mnoho cenných zkušeností ale i spousty skvělých zážitku a dojmů, za což patří všem organizátorům, figurantům a zúčastněným velký dík. Už teď se zase o trochu chytřejší a zkušenější těšíme na další ročník a doufáme, že bude stejně povedený jako ten letošní.

Sdružení dobrovolných záchranářů

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ -Asistent/Asistenka - Odborný asistent/asistentka Šiklův ústav patologie

UKLFP/…………………………………………. Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

16. leden 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Odborný asistent Ústavu tělovýchovného lékařství LFP UK

 Plzni dne 15. 1. 2019   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové [...]

16. leden 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Zástupce přednosty pro vých. a věd.u činnost Klinika pneumologie a ftizeologie

V Plzni dne 18.12.2018 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové [...]

19. prosinec 2018 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

JUNIORSKÁ UNIVERZITA

LF UK v Plzni

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém

zobrazit akce akademického roku