24. září 2015 3031 kri

Nemocnice pro medvídky

Nemocnice pro medvídky je projekt IFMSA CZ, kde se studenty místní Lékařské fakulty v Plzni navštěvujeme školky v Plzni a přilehlém okolí a přinášíme úsměvy na dětské tváře.  A že v tom máme praxi. Už několikátý ročník slýcháme od učitelek a ředitelek mateřských škol samou chválu a jsme velice hrdí na to, že můžeme se školkami spolupracovat a radovat se s těmi nejmenšími. Naším cílem je totiž předškolním dětem ukázat, že doktorů se není  třeba bát a že jsme jejich kamarádi.  S naším medvídkem Otíkem si spolu v kroužku povídáme o doktorech, očkování, čištění zoubků, zdravé stravě a sportu.  Posloucháme si srdíčka stetoskopem, říkáme si, k čemu slouží dřívka, zrcátka, teploměry, skládáme lidské tělo a oblékáme je do doktorských pláštů, vše jak jinak než zábavnou formou.

Za období 2014/2015 jsme navštívili 6 mateřských školek (jednalo se o 24. MŠ, 57. MŠ,  44. MŠ, 50. MŠ a 60. MŠ), z toho 60. MŠ dvakrát po sobě.  Jsem přesvědčen, že další budou následovat a pokusíme se rozšířit naše pole působnosti i mimo hranice města Plzně, neboť si myslíme, že je škoda o tuto možnost připravit děti z jiných blízkých či dalekých měst a pokusíme se i jim zprostředkovávat to, čeho docilujeme v Plzni. Osobně bych rád, aby se tento projekt rozšířil i do mého rodného Karlovarského kraje, neboť zde se nenachází žádná místní pobočka IFMSA CZ (i kvůli absenci lékařské fakulty) s cílem vytvoření takového místního bočního křídla, které by obstarávalo to samé, co my, v Plzni.  Myšlenka je stále ve stádiu zrodu a uvidíme, jak se vše vyvine. Doufejme, že vše dopadne dobře a budeme moci úsměvy rozdávat v obou krajích J

Navštívili jsme i Den světového zdraví, který se konal  7. dubna 2015, kde jsme se s naším stanovištěm snažili dostat do povědomí okolních spoluobčanů a mnoho z nich nám svůj čas ochotně věnovalo.  Každý nezbeda od nás obdržel omalovánky, pexeso či balónek na cestu a byl to příjemně strávený den. Navštívil nás také známý fotbalista Pavel Horváth, který nám taktéž vyjádřil svou podporu, byli jsme velice pyšní na to, jak nás chválil a dokázal nám, že děláme tu správnou věc.

Jsem velice hrdý na to, čeho jsme v posledních letech dosáhli.  Máme vytyčené cíle, skvělé ambice a plno členů, kteří jsou ochotní v našem spolku působit, neboť víme, že dětský úsměv je jako balzám na duši a mnohým z nás děti pomáhají vzpomínat a vracet se do našeho bezstarostného mládí. Chtěl bych moc poděkovat mé kolegyni Markétě Veselé, po které tento projekt přebírám za to, co dokázala a samozřejmě i všem ostatním studentům – kolegům, kteří jsou nedílnou součástí tohoto projektu.  V neposlední řadě patří dík i organizaci IFMSA CZ, ve které tento projekt běží a  samozřejmě i naši plzeňské pobočce. Doufám, že se nám toho mnoho povede, že naše vize nezůstanou vizemi, ale stanou se skutečností a že budeme rozzařovat čím dál tím více dětských úsměvů, neb o to hlavně jde – vytvářet úsměv a předávat jej dál. A kdo ví. Možná si takto získáme i nové doktory a doktorky, kteří budou chtít provozovat toto jistě šlechetné řemeslo a poslání s bohatou historií stejně, jako dnes, my.

 

                                                                                                                                              Jiří Rott

Koordinátor projektu Nemocnice pro medvídky, LF Plzeň

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent Psychiatrická klinika

V Plzni dne 16. 9. 2019 Č. j.: UKLFP/264166/2019-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

17. září 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení Profesor Gynekologicko-porodnická klinika

In Pilsen 29. 8. 2019   The Dean of the Faculty of Medicine in Pilsen, Charles University invites [...]

31. srpen 2019

Výběrová řízení
Výběrové řízení Asistent Ústav anatomie

V Plzni 28. 8. 2019 Č. j.: UKLFP/251108/2019-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy [...]

30. srpen 2019 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém