6. listopad 2019 670 dvomi

Cenu J. Slípky získali Medici v akci

Spolek Medici v akci, který je znám zejména pořádáním volnočasových aktivit pro studenty, získal v letošním roce fakultní Cenu Jaroslava Slípky. Ta je určena „studentkám a studentům za jejich aktivitu a přínos k rozvoji fakulty v oblasti především vzdělávací, kulturní a společenské“. Je pojmenována po prof. MUDr. RNDr. Jaroslavu Slípkovi, DrSc. (1926 – 2013), významném učiteli a vědeckém pracovníkovi fakulty (1948 – 2013). U příležitosti udělení ceny přijal studenty děkan fakulty prof. Jindřich Fínek. 

Nominaci na Cenu J. Slípky si Medici v akci zasloužili díky tomu, že jejich akce jsou spojeny také s charitativní činností a šířením dobrého jména fakulty. Na podporu plzeňského mobilního hospice Domov loni vybrali 25 000 Kč.

Kromě tematických klubových akcí mají Medici v akci blízko i ke sportu. Iniciovali společné volné bruslení pro studenty i zaměstnance fakulty a při hokejové Bitvě o Plzeň mezi Lékařskou fakultou a ZČU zorganizovali „Bílé peklo“ – pochod fanoušků LFP Plzní, „kotel“ plný bílých plášťů a choreo na ochozech stadionu. Každoročně též významnou měrou zajišťují organizaci fakultní Zahradní slavnosti.

cena Slípka

foto: Viktor Dlouhý

 

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Výběrové řízení na zástupce přednosty pro výchovu a vědeckou činnost

V Plzni dne 13.12.2019 UKLFP//2019-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje [...]

13. prosinec 2019 1

Výběrová řízení
Výběrové řízení - Odborný/á asistent/ka - Stomatologie

č.j.: UKLFP/269903/2019 -1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové [...]

23. září 2019 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém