27. listopad 2019 754 dvomi

Místo ERA Chair na Lékařské fakultě v Plzni získal Kari Hemminki

Na plzeňskou lékařskou fakultu má v nejbližších měsících nastoupit špičkový výzkumník v oboru onkologie, aby ve zdejším Biomedicínském centru založil a vedl novou výzkumnou laboratoř translační genomiky nádorových onemocnění. Stane se tak díky projektu Chaperon, který získal finanční podporu ve výzvě ERA Chair v programu Horizont 2020 a jehož smyslem je přinést do centra a tím i na Lékařskou fakultu světovou úroveň know-how. Během letních a podzimních měsíců proběhlo výběrové řízení na tuto pozici a z přihlášených účastníků vzešel úspěšný kandidát – dr. Kari Hemminki.

Kari

Kari Hemminki je emeritním profesorem a vedoucím oddělení v Německém centru pro výzkum rakoviny (Deutsches Krebsforschungszentrum – DKFZ) v Heidelbergu, kde pracoval od roku 2003 do června letošního roku. Dr. Hemminki je špičkou v oboru epidemiologie a genetiky mnoha typů nádorových onemocnění. Pochází z Finska a se studiem medicíny začínal na univerzitě v Helsinkách. V roce 1975 se stal docentem v oboru biochemie, jeho postdoktorský výzkum již byl zasvěcen molekulární biologii, a to na Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru ve státě Maryland, USA. Je autorem více než 1 250 prací s 29 000 citacemi a H-indexem 79.

V DKFZ řídil dr. Hemminki tým 30 osob, který byl více než z poloviny financován externě, tedy z grantů. Ty představovaly finanční objem 0,6 a 0,7 milionů eur ročně. Kromě vědeckých zkušeností disponuje tedy dr. Hemminki i rozsáhlými zkušenostmi manažerskými. Projekt Chaperon je nastaven tak, aby tyto zkušenosti mohly zlepšit i celkovou kvalitu manažerských struktur a procesů ve výzkumu, a to nejen v Biomedicínském centru, ale i na dalších úrovních fakulty a univerzity.

Dr. Hemminki nastoupí do Biomedicínského centra počátkem roku 2020.

Tento projekt je financován z programu Evropské unie Horizont 2020, č. grantové smlouvy 856620

 

eu

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ- Asistent/Asistentka Kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí

V Plzni dne/ In Pilsen on:  5. 3. 2020 Reg. Nr. UKLFP/95634/2020 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, [...]

20. březen 2020 1

Výběrová řízení
VŘ - Docent - Centrální laboratoř pro imunoanalýzu

V Plzni dne/ In Pilsen on: 05. 03. 2020 Reg. Nr. UKLFP/95626/2020 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, [...]

20. březen 2020 1

Výběrová řízení
VŘ - Vedoucí Ústavu jazyků

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

14. únor 2020 2

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém