7. červenec 2020 912 dvomi

Významné vědecké ocenění doktorandů Chirurgické kliniky

Každý rok oceňuje Francouzské velvyslanectví v Praze nejlepší mladé vědce z českých univerzit a výzkumných institucí. Tyto vědecké ceny jsou rozděleny do sedmi kategorií s tím, že každá má svého sponzora – u lékařství je to firma Pierre Fabre Médicament. Každoročně se do soutěže hlásí desítky kandidátů z celé ČR, kteří jsou nejprve vybráni svými institucemi a následně předstupují před porotu složenou z českých a francouzských odborníků s obhajobou své práce.  Tři nejlepší uchazeči dostanou finanční odměnu v podobě šeku věnovaného příslušnou sponzorskou společností. První dva výherci navíc od Francouzského velvyslanectví v České republice obdrží stipendium na měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.

Letos v kategorii lékařství významně uspěli mladí lékaři z Chirurgické kliniky LF a FN Plzeň, studenti postgraduálního studia na naší fakultě. MUDr. Jáchym Rosendorf získal v soutěži 3. místo za práci „Experimental use of nanofibrous materials for prevention of intestinal anastomotic leakage“, MUDr. Richard Pálek získal 2. místo za práci „Perfusion decellularization of whole liver - first step in new organ development“.

Slavnostní předávání vědeckých cen proběhlo 2. července 2020 v prostorách Francouzského institutu v Praze. Ceremoniálu byl přítomen velvyslanec Francie v ČR Roland Galharague. Tradičně se ho účastní také iniciátor celé akce, nositel Nobelovy ceny za chemii Jean-Marie Lehn, tentokrát však kvůli pandemii koronaviru pozdravil laureáty pouze prostřednictvím videohovoru.

Blahopřejeme držitelům ceny i jejich školiteli v doktorském studijním programu, jímž je doc. MUDr. Václav Liška, Ph.D., z Chirurgické kliniky LF a FN Plzeň, který je sám držitelem téže ceny z roku 2000.

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ - Junior researcher v Mnichově

V Plzni dne 22. 10. 2020 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové [...]

26. říjen 2020

Výběrová řízení
VŘ - Přednosta Kliniky pneumologie ftizeologie

  Fakultní nemocnice Plzeň a Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni   vyhlašují výběrové [...]

26. říjen 2020 1

Výběrová řízení
Vedoucí Ústavu lékařské chemie a biochemie

V Plzni 22. 10. 2020 Č. j.: UKLFP/414085/2020   Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity [...]

22. říjen 2020 2

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém

Aktuálně

Krizová opatření od 12.10.2020

12. říjen 2020 1198

Cena Wernera von Siemense 2020

6. říjen 2020 271

Smuteční oznámení

29. září 2020 736