28. červen 2017 dvomi

Zahradní slavnost 2017

kategorie: zahradní slavnost


 V pátek 23. června se počasí umoudřilo: po vlně veder a nočních bouřce s deštěm bylo příjemných osmadvacet stupňů a foukal osvěžující větřík. Jako na objednávku pro Zahradní slavnost Lékařské fakulty. Tradiční rozloučení šestého ročníku s fakultou a zároveň setkání studentů, pedagogů, dalších zaměstnanců a hostů se uskutečnilo opět na zahradě Procháskova ústavu na Karlovarské třídě. 

Každoročně vymýšlejí studenti pro Zahradní slavnost nové téma, letos to bylo „DISCO – 80s/90s“. A tak se trávník hemžil čelenkami, návleky, lesklými legínami, vzorovanými košilemi, džínami typu „mrkváče“ či „plísňáky“ a dokonce se mezi hosty pohyboval i jeden retro policista. Na krku navěšená „céčka“, mašle ve vlasech a dobová muzika z produkce DJ Stiflera – to vše spolu s občerstvením z grilu poskytlo základ pro pohodovou zábavu. 

Slavnost na výzvu studentů otevřel děkan fakulty prof. Boris Kreuzberg, který zmínil, že 80. a 90. léta byla přelomová doba a vracet se k ní může vyvolávat i smíšené pocity. „Byli jsme ale mladí, takže se ty dojmy z té doby navzájem neutralizují. Byla to doba vašich rodičů, ti byli v té době v nejlepším věku… Takže je docela fajn, že jste si tu dobu vybrali. Vítejte, věřím, že se vám tu bude líbit!“ 

Sdílet s absolventy jejich poslední akci na fakultě přišli také někteří proděkani, vedoucí klinik a ústavů a další pedagogové, mezi nimi prorektorka UK prof. Milena Králíčková, dále proděkani doc. Dana Müllerová nebo doc. Antonín Zicha. Hosty slavnosti byli také doc. Ilona Mauritzová, děkanka Fakulty zdravotnických studií ZČU, Mgr. Martin Baxa, náměstek primátora města Plzně, a PhDr. Ivana Mádlová, místostarostka Městského obvodu Plzeň 1. 

Velký úspěch jako obvykle zaznamenal fotokoutek, tentokrát v podobě obří magnetofonové kazety, u níž vznikly během odpoledne stovky záběrů. Nejpovedenější z nich si účastníci slavnosti mohli rovnou nechat vytisknout a odnášeli si tak s sebou upomínku na čerstvé zážitky. 

O program se kromě DJe postarali studenti fakulty. Na úvod zazněly tři operetní árie, následovalo vystoupení studentské kapely. Během večer proběhla také soutěž o nejlepší kostým a tečkou za programem bylo vystoupení pole dance. Na památku na slavnost i na studium na Lékařské fakultě v Plzni se letošní absolventi nechali, také tradičně, všichni společně vyfotografovat na schodech Pavlovova pavilonu. 

Slavnost se letos celkově vydařila, a tak se všichni už teď těší, v jakém stylu asi uspořádají napřesrok své rozloučení studenti nadcházejícího závěrečného ročníku.

Fotografie ze zahradní slavnosti

Rychlé odkazy

Ostatní
Vedoucí Ediční komise

S platností od 1. března 2017 byla do vedení Ediční komise jmenována doc. MUDr. Libuše Čeledová, [...]

23. únor 2017

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém