AKTUÁLNĚ

Obecně

Na tomto místě našich stránek se budete setkávat, jak již název napovídá, s aktualitami. Vždy se snažte zavítat nejprve sem a dozvíte se, co nového je pro vás připraveno.

5. 2. 2019

Prodejní výstava Grada

Zveme vás na prodejní akci vydavatelství Grada v prostorách SVI.

Výstava se uskuteční 28. 2. 2019 (Čt) v rozmezí 10:00 - 15:00 hodin. Možnost platby kartou a již tradiční sleva 20%. Jednotlivé tituly ke koupi si můžete objednat předem do 20. 2. 2019 na adrese studenti@grada.cz a vyzvednout v době výstavy.

31. 1. 2019

Open Access to Publications in Horizon 2020

Dne 7. 2. (Čt) proběhne webinář k open access projektu Horizon 2020. Na tomto odkazu se dozvíte vše potřebné včetně podmínek registrace.

17. 1. 2019

omezení otevírací doby knihovny

Dne 17. 1. (Pá) bude knihovna otevřena ve zkrácené době v rozmezí 8:00 - 13:20. Uzavření se netýká studovny 3 - ta je otevřena v běžné otevírací době.

11. 1. 2019

zkušební přístup do DynaMed Plus

Na UK je k dispozici zkušební přístup do DynaMed Plus od firmy EBSCO. Vyzkoušení možné až do 28. 2. 2019 (Čt) na odkazech: přímý přístup z LFP / vzdálený přístup pro LFP.
DynaMed Plus je faktografická databáze, která je klinickým referenčním nástrojem z oblasti medicíny založené na důkazech.

2. 1. 2019 Shrnutí nejvýznamnějších aktualit za rok 2018, jejichž platnost trvá

1.) UpToDate

Fakulta získala přístup do databáze UpToDate přímý přístup / vzdálený přístup. Zrovna tak má podle licence možnost využívat UpToDate fakultní nemocnice - přímý přístup. Jedná se o informační zdroj pro lékařskou praxi založenou na důkazech (tzv. evidence-based medicine). Další podrobnosti naleznete na stránce českého poskytovatele.


2.) UK má svůj vlastní vyhledávač UKAŽ (= UK od A do Ž)

Univerzita Karlova spustila svoji vlastní discovery službu / vyhledávač UKAŽ. UKAŽ nahradil na UK dosavadní vyhledávač MetaLib. Z jednoho místa prohledáte knihovní katalog, digitální repozitář a většinu databází předplácených na UK.


3.) Nakladatelství Karolinum šíří své e-knihy prostřednictvím Ebook Central

Nakladatelství Univerzity Karlovy Karolinum jako první v ČR začalo šířit své e-knihy prostřednictvím Ebook Central. Pro členy akademické obce UK je přístup k těmto titulům zdarma!

VÍTE, ŽE ...?

V odkazu Katalog naleznete mimo jiné návod, jak můžete sami online prodlužovat Vaše vypůjčky. Více ...

JSME NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Facebook  Twitter

ZKRATKY VE ZKRATCE

RYCHLÝ PŘEHLED

SPŘÍZNĚNÉ ODKAZY

LÉKAŘSKÉ KNIHOVNY UK