9. únor 2015 6262 kri

BĚŽKY 2015

Letošní  běžecký kurz na Modravě jsme měli štěstí na větší množství  sněhu než loni, dokonce jsme trefili i slušné počasí na sportování. To počasí zmiňuji z důvodu, že než jsme odjížděli na kurz, tak v hlavním zpravodajství Televizních novin byly vidět záběry z Modravy přímo od penzionu Modrava, kde jsme měli bydlet, a na nich se všude valila voda. Manželka mi doporučovala vzít si s sebou gumovky, protože sníh na Modravě rozhodně nebude :-).

Hned, jak jsme vystoupili z autobusu, kterým většina přijela od VŠ kolejí z Plzně, přivítal nás majitel penzionu a současně i pivovaru „Lyer“. Ve společenské místnosti  jsme se rozdělili do družstev po dvanácti lyžnících a každý se svým vedoucím vyrazil na odpolední vyjížďku, prozkoumat stav tras okolo Modravy.

Každé družstvo mělo současně na papírku číselnou hádanku na rozluštění GPS pozice, aby získalo představu jak sestavovat hádanku pro další dny pro jiná družstva. Po celou dobu pobytu hrála jednotlivá družstva proti sobě bodovací hru s ukrytými „ keškami“ a hádankami, které museli najít a vyluštit a současně na další den připravit svojí vymyšlenou hádanku se zakódovanými souřadnicemi, na kterých schovala "kešku" pro jiné družstvo. Nikdy nebylo jasné, které družstvo si jakou hádanku s pozicí, kde má hledat, vylosuje. To jsme vždy určili večer po večeři, aby měli všichni kromě hry na kytaru, hraní aktivit a jiných prímových her , co dělat.

Ráno při snídani již všechna družstva měla plán, kam vyrazí a kde budou hledat kešku ukrytou v tajence. Za tři dny jsme najezdili 80 – 100 km na běžkách a měli možnost si při svých výpravách vychutnávat krásy modravska.

Ve středu dopoledne jsme si vyzkoušeli klasický terénní biatlon na cca 4km trati se střelbou těsně před doběhem do cíle. Na trať vyrážel každý sám, ač již věděl s kým běží ve dvojici a jejich časy se sčítají. Tak se také stalo, že ač se suverénně nejlepším časem ( o tři minuty - 17:23 ) trať zvládnul Karel Ingriš (4. roč. stom.), který ve dvojici se Zuzanou Havelkovou (3. roč. všeob.) nakonec těsně obsadili druhou příčku za Lukášem Pácaltem (5.roč. všeob.) a Magdalénou Šraitovou (ZČU). Třetí skončila dvojice Jakub Jelínek (absolvent LF) a Veronika Eisenhammerová (5.roč.stom.).

Ve středu večer jsme vyhlásili, jak výsledky biatlonu, tak výsledky kurzové hry družstev. Protože se žádnému družstvu  nestalo, aby nenašlo místo s tajenkou a tajenku (ač byly pekelně těžké) nevyluštilo, tak jsme z původně plánované finanční odměny pro první dvě družstva museli upustit a jako cenu v plén jsme dali pro všechny šest lahví Bohemia Sektu.

Druhý den jsme si již jen po snídani sbalili věci a počkali na přistavení autobusu, který nás měl odvézt zpět. Nikomu se odjíždět nechtělo. Čtyři dny z nás udělaly dobrou partu, která se ráda baví sportem i ve společenské místnosti :-D

Tak zase za rok  „LYŽ ŘIĎ“                       Martin ČERVENÝ

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Informace o výsledku VŘ - Asistent Psychiatrické kliniky

V Plzni dne 27. 5. 2022 Č.j.: UKLFP/137504/2022-5     INFROMACE O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ [...]

23. červen 2022

Výběrová řízení
VŘ Stomatologie- asistent

V Plzni dne 13.05.2022 UKLFP/277152/2022-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy [...]

13. květen 2022 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém