5. květen 2015 5453 kri

Fotbalové utkání LFP a ZČU

ZČU : LFP 4:1 (2:0)

Sestava LFP: Ilavsky V., Mareš J., Mareš V., Traverso G., Zervos. M., Bejček J., Ingriš K., Karásek K., Nešpi J., Chvál L., Hovorka M., Nehoda M., Jordán M., Hlavatý P., Sekyra P.,

Dlouho očekávaná fotbalová bitva "Davida" z Lékařské fakulty a "Goliáše" ze Západočeské univerzity se odehrál za slunečného středečního odpoledne 29. 4. 2015 na hřišti ZČE Plzeň. Třeba říci, že předzápasové spekulace bookmakerů a převaha sázkových kanceláří hovořily jasně ve prospěch fotbalistů ze ZČU, avšak odhodlaní “medici“ se neohlíželi na statistické předpoklady a byli rozhodnuti velkého rivala, co nejvíce potrápit.

Úvodní hvizd rozhodčího odstartoval první půli a po vzoru slavné Barcelony převzali iniciativu a kontrolu nad míčem studenti Západočeské univerzity. Obrana mediků, pod vedením neprostupné stoperské dvojice Kuba Fau a Giacomo Traverso a neprůstřelného gólmana Viktora Ilavskyho, dlouho odolávala náporu a odrážela jeden útok soupeře za druhým, až se nakonec favorit dostal do vedení po jednom z mnoha centrů ze strany. Zhruba po půl hodině hry byla defenziva mediků prolomena podruhé a to podobným způsobem po rychlé přímočaré akci. Zbytek poločasu kontrolovali “Západočeši“ hru a studenty Lékařské fakulty pouštěli do hry jen velmi málo.

Ve druhé půli ze sebe “medici“ oklepali nervozitu, která jim v první půli možná i trochu svazovala nohy a začali o něco lépe kombinovat a vytvářet si první náznaky příležitostí. Tuto snahu jim překazil nešťastně obdržený gól, kdy do prázdné branky dorážel protihráč balon po předchozím střetu s brankářem Ilavskym. Brankář mediků se při střetu zranil a musel být vystřídán. I přes výsledek 0:3 studenti Lékařské fakulty neskládali zbraně a postupně začali přebírat otěže zápasu. Po sérii několika neproměněných šancí mediků přišel zákonitý trest v podobě obdržené branky na 4:0. Ani tato branka naše kluky nezlomila a nadále se prali o výsledek s přetěžkým soupeřem. V tomto zápase se k našim hráčům pověstně štěstíčko neustále obracelo zády a zůstaly nevyužity i příležitosti Ludvíka Chvala, který svou střelo jen těsně minul branku a později Kuby Nešpora, který po dobrém presingu a přehození gólmana nedokázal dotlačit balon do branky soupeře. Nakonec si medici museli na svůj čestný a řekněme i zasloužený gólový úspěch počkat až do závěru utkání, v němž se jim povedla akce z rychlého protiútoku, kdy v půli hřiště vyhrál důležitý souboj Nehoda, předal Nešporovi, který přesným míčem za obranu vyzval Jordána k nezištné přihrávce před branku na osamoceného Mareše, ten takovou šancí nepohrdnul a nekompromisně rozvlnil síť.

Druhý ročník souboje mezi studenty Západočeské univerzity a studenty Lékařské fakulty v Plzni skončil vítězstvím studentů ZČU v poměru 4:1. Naši studenti nemusí mít hlavy dole, protože předvedli výborný bojovný výkon. Za hlasité divácké kulisy se odehrál krásný zápas a doufejme, že v roce následujícím prolomí studenti Lékařské fakulty sérii porážek a získají pohár na svoji stranu.

Autor: Jakub Nešpor

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
Informace o výsledku VŘ - Asistent Psychiatrické kliniky

V Plzni dne 27. 5. 2022 Č.j.: UKLFP/137504/2022-5     INFROMACE O VÝSLEDKU VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ [...]

23. červen 2022

Výběrová řízení
VŘ Stomatologie- asistent

V Plzni dne 13.05.2022 UKLFP/277152/2022-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy [...]

13. květen 2022 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém