22. říjen 2021 507 dvomi

Týden otevřeného přístupu – Open Access Week 2021

V pondělí 25. října bude zahájen 14. ročník Týdne otevřeného přístupu (Open Access Week). Tato mezinárodní propagační událost, která má za cíl zviditelnit myšlenku otevřeného přístupu napříč akademickou komunitou, se i letos koná převážně v on-line prostředí.

Pro studenty a vědce nejen z LFP vznikl oborový průvodce (tzv. subject guide) pro lékařské obory – obsahuje odkazy na volně dostupné databáze open access článků, přehled otevřených oborových časopisů a repozitářů a další zdroje využitelné pro studium nebo vědeckou práci. Především pro doktorandy a začínající vědce jsme připravili přehledný návod, jak napsat a publikovat open access článek. Doporučujeme k pročtení leták, který shrnuje a vyvrací deset nečastějších mýtů o open science. Taktéž se můžete těšit na nový díl Open Science Podcastu. Odkazy na všechny nové aktivity a materiály najdete na webových stránkách Centra pro podporu open science. V týdnu otevřeného přístupu také sledujte Facebook Střediska vědeckých informací, kde budeme zveřejňovat různé aktuality a pozvánky.

Open Access Week je mezinárodní akce - pokud se o tuto problematiku zajímáte, na webových stránkách českých nebo zahraničních univerzit a knihoven, příp. na openaccessweek.org jistě najdete přínosné informace.

Máte-li jakékoliv dotazy nebo připomínky k otevřenému přístupu, můžete kontaktovat fakultního koordinátora open access pro Lékařskou fakultu v Plzni Mgr. Libuši Stupavskou (e-mail: openaccess@lfp.cuni.cz).

2021

Rychlé odkazy

Výběrová řízení
VŘ Stomatologie- asistent

V Plzni dne 13.05.2022 UKLFP/ZUB/2022-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje [...]

13. květen 2022

Výběrová řízení
VŘ A/OA Ústavu histologie a embryologie LFP UK

V Plzni dne/ In Pilsen on:  1.3.2022 Reg. Nr. UKLFP/113603/2022-1 Děkan Lékařské fakulty v Plzni, [...]

1. březen 2022 1

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém