2. únor 2022 336 dvomi

Na Dni otevřených dveří plzeňské LF si mohou uchazeči ověřit, zda je pro ně studium to pravé

Plzeň, 21. ledna 2022Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy zve zájemce o studium všeobecného i zubního lékařství na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 26. 1. v budově Univerzitního medicínského centra v nově budovaném kampusu na Lochotíně. Vzhledem k protiepidemickým opatřením bylo letos nutné omezit kapacitu a zájemci se musí předem registrovat prostřednictvím internetových stránek fakulty. Účastníky čeká prohlídka moderních učeben a laboratoří, přednáška o studiu, ale také setkání se studenty i vyučujícími, kteří si pro své budoucí kolegy připravili ukázky praktických dovedností.

Studium medicíny trvá šest let a patří k nejnáročnějším. Hlavním cílem Dne otevřených dveří je proto fakultu uchazečům co nejvěrněji představit a pomoci jim zvážit, zda je pro ně medicína tím pravým oborem. V rozhodování by ji měla pomoci zejména přednáška Jak se studuje na Lékařské fakultě v Plzni proděkana pro studium prof. MUDr. Jiřího Ferdy, PhD. „Tato zhruba dvacetiminutová přednáška provede zájemce studiem od jeho základů až ke klinické medicíně, vysvětlí jeho strukturu, logiku a návaznosti,“ upozornila vedoucí studijního odděleníplzeňské lékařské fakulty Martina Buriánková. Přednáška bude přenášena rovněž on-line v MS Teams na odkaze: https://1url.cz/@LFP-DOD.

Po přednášce budou následovat praktické rady k podání přihlášek od vedoucí studijního oddělení Mgr. Martiny Buriánkové a uchazeči budou mít také prostor na dotazy k jednotlivým studijním programům. Studentské spolky, které na fakultě působí – Medicus Pilsensis, IFMSA, Life SavingSupport a Sdružení studentů stomatologie – si pro uchazeče připravili mimo jiné ukázky vyšetření na anatomických modelech pacientů, kvízy, prezentace ostrého záchranářského batohu či informace o studentských akcích. Bude možné si vyzkoušet kardiopulmonální resuscitaci na figurínách nebo preventivní samovyšetření prsu a varlat na modelech. Prezentovat se budou i Ústavy biologie, biofyziky a patologické fyziologie, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet například pozorování v mikroskopu, simulované vyšetření pomocí přístrojů nebo chirurgické šití na polštářku.

Zájemci o studium medicíny se mohou už nyní na YouTube kanále plzeňské fakulty podívat na to, jak o ní mluví její děkan prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D. nebo „Jak to u nás vypadá“, což je název videa s investigativním novinářem Jankem Rubešem. Najdou zde i záznam virtuální procházky fakultou v 3D online modelu jejích budov – to vše v playlistu „O nás“.

„Ráda bych ještě všechny uchazeče o studium pozvala na nadcházející celouniverzitní akci Univerzity Karlovy, jíž jsme součástí,“ dodává mluvčí plzeňské lékařské fakulty Barbora Černíková. „Akce se jmenuje Na Karlovku! a koná se v sobotu 29. ledna na webu NaKarlovku.cz. Představí se na ní všechny fakulty univerzity a bude zde možné klást přímé dotazy pracovnicím našeho studijního oddělení prostřednictvím online chatu.“

Den otevřených dveří Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy

středa 26. ledna 2022, 9:00 – 14:00 hod

Univerzitní medicínské centrum UNIMEC, alej Svobody 76, Plzeň

Návštěvník Dne otevřených dveří musí prokázat při vstupu do budovy bezinfekčnost, podle systému O-T-N (očkování – prodělání nemoci – test). Ve vnitřních prostorách fakulty bude nutné se pohybovat v respirátoru. Aktuální informace k opatřením najdou zájemci na:

http://www.lfp.cuni.cz/sekce/480-den-otevrenych-dveri.html

01

02

03

Foto ilustrační, ze Dne otevřených dveří LFP 2020

Rychlé odkazy

Konání státních zkoušek
2022/23 Konání státních zkoušek – magisterský program / State Examination - Master´s Study Programm

Termíny řádných termínů jsou zveřejňovány v SISu dle rozvrhu příslušné studijní skupiny. [...]

20. červenec 2022

Výběrová řízení
VŘ Asistent/Asistentka - Odborný asistent/Odborná asistentka Urologické kliniky LFP UK

Děkan Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na obsazení [...]

20. červenec 2022 2

Důležité odkazy

UNIVERZITA KARLOVA

Oficiální stránky Univerzity Karlovy

WHOIS

Informační systém UK

STUDIJNÍ INFORMAČNÍ SYSTÉM

Studijní informační systém